2019-04-24   Konferencja pt. „Szczepię się – chronię zdrowie swoje i innych” w Kielcach

Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział w Kielcach wraz z Świętokrzyskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym organizuje konferencję pt.: „Szczepię się – chronię zdrowie swoje i innych”, która odbędzie się w dniu 24.04.2019 r. w Hotelu Kongresowym Centrum Biznesu w  Kielcach. Konferencja skierowana jest do lekarzy i pielęgniarek z terenu woj. świętokrzyskiego.

ORGANIZATORZY KONFERENCJI:

Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział w Kielcach

Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

 

PATRONAT  HONOROWY:

Jarosław Pinkas
Główny Inspektor Sanitarny
Agata Wojtyszek
Wojewoda Świętokrzyski

 

PATRONAT  MEDIALNY: 

 

SPONSORZY:


POBIERZ PROGRAM KONFERENCJI

 

Ruchy antyszczepionkowe zwiększają swoją aktywność zarówno na świecie jak i w naszym kraju. Naszym zadaniem jest przekazanie rzetelnej i opiniotwórczej wiedzy na temat długofalowych skutków występowania chorób zakaźnych oraz budowanie świadomości społecznej w zakresie  profilaktyki chorób zakaźnych.
W Polsce szczepienia ochronne są realizowane zgodnie z obowiązującym Programem Szczepień Ochronnych (PSO, tzw. kalendarz szczepień), który jest co roku aktualizowany. Aktualną wersję ogłasza w komunikacie Główny Inspektor Sanitarny.

  • szczepienia bezpłatne (tzw. obowiązkowe) - realizowane w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego bez dodatkowych opłat
  • szczepienia odpłatne (tzw. zalecane) - wskazane w celu rozszerzenia zakresu ochrony dziecka lub zmniejszenia liczby zastrzyków, ale nierefundowane z budżetu państwa. Rodzice muszą zakupić szczepionkę we własnym zakresie w punkcie szczepień lub w aptece na podstawie recepty wystawionej przez lekarza.

Szczepienie ochronne to inwestycja w zdrowie naszych dzieci.

Szczepienia ochronne są najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym  sposobem zapobiegania chorobom zakaźnym.

Podejmując decyzję o opóźnieniu lub rezygnacji ze szczepień, rodzice przyjmują na siebie odpowiedzialność w związku z możliwymi zagrożeniami dla zdrowia, a nawet życia dziecka.

Szczepiąc swoje dziecko chronimy także te dzieci i osoby dorosłe, które z przyczyn medycznych nie mogą poddać się szczepieniu.

Na konferencji rozmawiać będziemy o aktualnych problemach związanych ze szczepieniami ochronnymi.